8. évfolyam
Kéttagú algebrai kifejezések szorzása
Szükséges előismeret
Algebrai kifejezések szorzása
Módszertani célkitűzés
Az algebrai kifejezések szorzásának geometriai szemléltetése.
Az alkalmazás nehézségi szintje, tanárként
Könnyű, nem igényel külön készülést.
Felhasználói leírás
HOGYAN KELL KÉTTAGÚ ALGEBRAI KIFEJEZÉSEK SZORZÁSÁT ELVÉGEZNI?
- Állítsd be, hogy mely kifejezéseket akarod összeszorozni. Az első zárójelben szereplő tagoknak az együtthatóit a vízszintes oldalon elhelyezkedő piros és kék négyzetekkel tudod változtatni, a második zárójelben szereplő tagoknak az együtthatóit a függőleges oldalon elhelyezkedő piros és kék négyzetekkel tudod változtatni. Az egyes tagok együtthatója legalább 1, legfeljebb 4 lehet.
- Miután beállítottad a kívánt szorzat két tényezőjét, vizsgáld meg, hogy melyik síkidom területét adja meg ez a szorzat, és a kapott síkidom, milyen rész-síkidomokból tevődik össze. Hány darab van a rész-síkidomokból?
(a2, b2, a*b) - A „Zárójel felbontása” mezőbe kattintva megnézheted a szorzat összeg alakját, majd az „Összevonás” mezőbe kattintva ellenőrizheted, hogy a geometriai okoskodással ugyanazt kaptad-e eredményül.
Tanácsok az interaktív alkalmazás használatához
Az első zárójelben szereplő tagoknak az együtthatóit a vízszintes oldalon elhelyezkedő piros és kék négyzetekkel lehet változtatni, a második zárójelben szereplő tagoknak az együtthatóit a függőleges oldalon elhelyezkedő piros és kék négyzetekkel lehet változtatni. Az egyes tagok együtthatója legalább 1, legfeljebb 4 lehet.
EMBED