3. évfolyam
Építményhez kódolt alaprajz
Módszertani célkitűzés
Ez a tanegység térszemléletet fejleszt. Célja, hogy a gyerekek egy felépítményt le tudjanak kódolni.
Módszertani megjegyzések, tanári szerep
Ez a tananyag egység kifejezetten akkor hasznos, ha minden gyerek maga dolgozhat az alkalmazással.
Ha nincs lehetősége a diákoknak egyéni számítógépes munkára, de van interaktív tábla az osztályteremben, akkor igyekezzünk a feladatot minél többször, minél több gyerek bevonásával elvégezni. Kérjük meg a diákot, hogy miközben dolgozik, magyarázza is, hogy mit, miért tesz. Ha látjuk, hogy hibázik, ne javítsuk ki! Hagyjuk tévedni! Ha befejezte a diák a „megoldását”, és esetleg az nem hibátlan, akkor az ellenőrzés után beszéljük meg, hogy hol követte el a hibát.
Ha már több építményt lekódoltuk, akkor foglaljuk össze – mind egyéni munka esetén, mind frontális óratartás esetén –, hogy milyen általánosságokat tudunk megfogalmazni.
Legfeljebb hány kocka lehet egymáson, milyen szisztémák szerint lehet vizsgálódni/haladni, hogy biztosan ne hagyjunk ki semmit stb.
Az alkalmazás nehézségi szintje, tanárként
Könnyű, nem igényel külön készülést.
Felhasználói leírás
Mennyi téglát kellene vásárolnunk, ha egy házat szeretnénk felépíteni?
Sokféle képen számolhatunk, de most először nézzük meg, hogy az egyes oszlopokban mennyit kellene egymásra tennünk ahhoz, hogy az általunk megadott alakzat felépülhessen.
Az egyes mezőknél legördülő menüből választhatod ki, hogy hány kockát kellett egymásra tenni ahhoz, hogy a megadott alakzat létrejöhessen.
Az alakzatot megforgathatod, ha a 3D-s ábrára, vagy az Eszköztáron a Mozgatásra () kattintasz.